דברים שכדאי לדעת על מדפסת משולבת

מדפסת משולבת - אליה וקוץ בה ?

 

מדפסת משולבת

ישנן דעות שונות לגבי שימוש במכשירים משולבים ובעיקר לגבי מדפסת משולבת. יש הטוענים כי מכשירים אלו, המשמשים לביצוע מספר פונקציות אינם איכותיים או עמידים לאורך זמן וכי מספר הפונקציות הרב אותו המכשיר ממלא בא על חשבון איכות ביצוע הפעולות השונות.

העובדה כי ניתן לשלב איכות עם חסכון ויעילות ניתנת להמחשה באופן מובהק במוצרים השונים שלנו. על מנת להמחיש זאת, מביאים לנו מומחי חברת קופיטק דוגמה.

היתרונות הקיימים בהחזקה ובשימוש במדפסות משולבות

מדפסת משולבת הינה מכשיר משולב בעל יתרונות משמעותיים. הפונקציות השונות במכשיר זה כוללות הדפסת מסמכים ותמונות, צילום, העתקה וסריקת מסמכים וכמובן שירותי פקס באיכות גבוהה ומיטבית.

כל הפונקציות במכשיר המשולב מכוונות למתן השירות הטוב ביותר ולחוויית שימוש נוחה, יעילה ופשוטה. שימוש במכשירים מסוג זה יעיל ביותר וחוסך מקום רב במשרד או בבית, והשימוש בו נוח ונגיש למשתמש.

מדפסת משולבת - רק יתרונות

בתחילת הייצור של המכשירים המשולבים אכן היה אתגר בנתינת איכות מרבית בכל שירות ופונקציה שהמכשיר מיועד למלא, אך פיתוח טכנולוגיות חדישות ומשופרות הביא להתגברות מלאה על הבעיות וכעת המכשירים מיוצרים באופן מיטבי וללא חסרונות. כל פונקציה אותה מיועד המכשיר למלא מבוצעת על צידה הטוב ביותר וללא התפשרות על איכות התוצאות כלל.

לקנות או לא לקנות

מומלץ ביותר להחזיק מדפסות משולבות בשל יתרונותיה הרבים והשירות היעיל שהיא מספקת למשתמשים בה. בין יתר היתרונות בולט היתרון הכלכלי בהחזקת מכשיר שכזה. העלות הכוללת של המכשיר ואביזריו הנלווים אינה יקרה כלל ויש להשיג כיום מכשירים משולבים באיכות מצוינת העומדים בתקני איכות מחמירים, במחירים נוחים המתאימים לכל כיס.

כמו כן, השימוש והתחזוקה השוטפת קלים והוראות השימוש ברורות מאוד גם למי שאין ידע טכני. בנוסף, רכישת הדיו והניירות נעשית באופן מרוכז, דבר שמקל מאוד על הבקרה והתחזוקה השוטפת של המכשיר.

במקום להחזיק בנפרד פקס, מכונת צילום, סורק ומדפסת ולהעמיס על הבית או המשרד, מומלץ מאוד לרכוש מדפסת משולבת. היום כמעט ואין בית או משרד שבו לא נעשה שימוש במכישרים אלה והפרתון המושלם הוא השילוב.

היתרונות והשימושים של מדפסת משולבת

מדפסת משולבתכיום, הטכנולוגיה מאפשרת לכל מאיתנו להתנהל בנוחות ובקלות מבלי להקדיש זמן מיוחד לפעולות שונות. כחלק מהשדרוג הטכנולוגי, התפתח זן חדש של מדפסות אשר משלבות מגוון שימושים לכלי יעיל אחד – מדפסת משולבת. מדפסת כזו מתפקדת כמו שילוב של מספר מכשירים אלקטרוניים – פקס, מדפסת, מכונת צילום וסורק, ומאפשרת לכם לצמצם את השטח על שולחן העבודה שלכם.

למי מתאימות מדפסות מסוג זה?

עד לפני כמה שנים, עצם העובדה שניתן להדפיס בבית הייתה בגדר חידוש. טכנולוגיית ההדפסה התפתחה עם הזמן, והפכה מהדפסה בעזרת מדפסת סיכות עתיקה ורועשת אל מה שאנחנו מכירים כיום. מלבד העובדה שכיום אפשר למצוא מדפסת כמעט בכל בית, עלותן היא נמוכה מאוד והופכת אותן לנגישות במיוחד. החידוש שמציעות מדפסות אשר משלבות מספר מכשירים יחד, הוא בצמצום התלות שלנו באמצעים חיצוניים, כלומר, אנחנו יכולים להפעיל הכל מהבית ובאופן עצמאי, ללא כל צורך בגורם שלישי.

אם כן, מדפסות כאלה מתאימות לשני סוגים עיקריים של משתמשים – הראשון הוא המשתמש הביתי אשר מעוניין להקל על עצמו ולבצע את כל הפעולות הנדרשות לו מפינת המחשב הביתית שלו. הסוג השני אשר זקוק למדפסות כאלה הוא בעל עסק או משרד קטן. בדומה למשתמש ביתי, גם עסק קטן זקוק לשירותי צילום, סריקה ושליחת פקס (בתדירות גבוהה יותר), והימצאות מכשיר כזה בבית מאפשרת לו להתנהל באופן עצמאי לחלוטין, מבלי לעזוב את המשרד לרגע כדי לשלוח פקס.

איך תבחרו מדפסת משולבת שתתאים לכם 

בדומה לכל מכשיר אלקטרוני שאנו מעוניינים לרכוש, גם מדפסת כזו צריכה להתאים בראש ובראשונה לכם. כך שלפני בדיקה והתלבטות בין סוגים שונים של מדפסות, כדאי להחליט מראש מהי התכונה החשובה ביותר עבורכם במדפסת, ובאיזה פונקציה אתם עתידים להשתמש בעיקר. תוכלו להעריך זאת על פי אופן השימוש שלכם כיום, ועל פי הצורך שמניע אתכם מלכתחילה לרכוש מדפסת כזו. לאחר שקבעתם מהו סדר העדיפויות שלכם, כדאי לשים לב למאפיינים השונים של מדפסות כיום בשוק:

- אפשרויות הסריקה – למי שעיקר הצורך שלו במדפסת הוא בסריקת מסמכים ותמונות אל המחשב, כדאי לוודא שתכונה זו היא העיקר במדפסת שירכוש. יש לשים לב לאיכות הסורק, ולאפשרויות שהוא מציע מבחינת זמן הסריקה ואיכות התוצאה. לרוב, מדפסות מתחילות לסרוק מרזולוציה נמוכה של 300  dpi (נקודות לאינץ') ומגיעות עד סריקה איכותית של 1200 dpi. רזולוציה נמוכה מאפשרת למדפסת לבצע סריקה מהירה ושטחית, בעוד סריקה איכותית מאוד תעכב את הסורק מעט יותר. אם עיקר העניין שלכם במדפסת הוא בפונקציית הסריקה, כדאי לוודא שקיימת אפשרות לבחור בין סוגי הסריקה והאיכויות השונות. כמו כן, יש לבדוק מהו אופן הזנת הנייר בסריקה – לרוב משטח הזכוכית המשמש גם לצילום מסמכים הוא הסורק, אך יש מדפסות אשר קיימת בהן אפשרות להזין נייר באופן אוטומטי, כדי לחסוך זמן ולייעל עבורכם את העבודה.

- הפקס – יש מי שזקוק לפקס באופן תדיר ויום יומי. כיום קיימים אתרים המאפשרים שליחה של פקסים ללא עלות באופן חד פעמי, אך השליחה מותנית בגודל המסמך ובאורך הפקס, ונעשית בשעות מסויימות, ולא על פי הצורך שלכם. יש שני סוגים של מדפסות המכילות פקס. הראשון הוא מדפסת אשר תלויה במחשב כדי לשלוח פקס, והשני הוא מדפסות אשר קיים בהן מודם פנימי, כך שניתן לשלוח פקסים באופן עצמאי וללא חיבור למחשב. שני פרמטרים נוספים שיש לשים אליהם לב בהקשר זה הם האפשרות לשמירת מספרי פקס וטלפון, ומהירות המודם. למשתמשים בפקס בתדירות גבוהה מומלץ להקפיד על שני מאפיינים אלה – מודם מהיר יזרז גם את פעולות השליחה והקבלה של פקסים, וזיכרון יאפשר לכם לשלוח פקסים ליעדים מובילים ביעילות רבה יותר. בנוסף, המדפסת יכולה לשמור עבורכם פקסים שהגיעו ולא הודפסו (עקב תקלה או מחסור בנייר), כך שכדאי להתעכב ולבדוק את שימושיות הפקס עבורכם.

- מדפסת – למרות כל התכונות הנוספות הקיימות, יש מי שעיקר הצורך שלו הוא עבור הדפסות. במקרה כזה כדאי ורצוי להתעכב על התכונות של המדפסת עצמה. כדאי לבדוק, למשל, מהי איכות ומהירות ההדפסה שהמדפסת יכולה לבצע. כמו כן, מדפסות של חברות שונות משתמשות בסוגים שונים של דיו להדפסה – מומלץ להשוות מראש את ביצועיהן ולראות מהו ההספק של כל אחת מהן. ככל שראש דיו יספיק לכמות גדולה יותר של דפים, כך תחסכו עלויות בטווח הארוך.

- חברות שונות מתקדמות עם הזמן, ומציעות אפשרות של חיבור יישומים שונים למדפסת, כך, למשל, ניתן לגשת ישירות מהמדפסת אל דף הפייסבוק שלכם ולהדפיס משם תמונות נבחרות. בידקו אילו פונקציות חדשות ומעניינות מציעה כל חברה, והאם הן יכולות לשמש גם אתכם בבית או במשרד

מהם היתרונות של מדפסת כזו? 

בדומה לטלפונים חכמים, גם מדפסות מכילות כעת שימושים שונים. הידיעה הרווחת היא שכאשר מנסים לאגד יחד מספר פונקציות תחת מכשיר אחד, האיכות שלהן יורדת. בפועל, החידושים הטכנולוגיים והדרישה ההולכת ועולה מביאים לכך שכל אחת מהתכונות הנלוות למכשיר היא איכותית ויעילה ממש כמו במכשירים הייעודיים לכך. היתרונות עבורנו:

- היתרון המובהק, שגורם לרוב האנשים להתעניין במדפסות משולבות הוא ללא ספק החיסכון במקום והפתרון היעיל ביותר לסרבול. כאשר נמצאים בבית או במשרד, אנחנו מחפשים כיצד לתפוס כמה שפחות מקום על שולחן העבודה שלנו. פקס, סורק, מדפסת... כל אחד מהם בנפרד תופס מקום רב ומסרבל עבורנו את פינת העבודה. שילוב של כל המכשירים יחד מקל עלינו ועושה סדר אצלנו בפינת המחשב.

- יצרן אחד – ספק אחד. כאשר רוכשים מכשיר אחד משולב, כל השימושים וכל הפתרונות ניתנים לנו על ידי ספק אחד בלבד, כך שנחסך מאיתנו הצורך לרדוף אחרי נותני שירות שונים עבור כל מכשיר בנפרד.

- העלות הזולה של מדפסות משולבות הופכת קנייה של מכשירים נפרדים למיותרת. חברות ההדפסה משקיעות היום מאמצים רבים כדי לקדם ולשפר את המכשירים שלהן, כך שבעלות נמוכה יותר תוכלו לקבל תמורה רבה יותר, ומכשירים נוחים ויעילים יותר לשימוש.

רכישת מדפסת משולבת היא צעד חכם כשמעוניינים לשפר ולייעל את המשרד או את פינת העבודה הביתית. מגוון יצרנים וסוגים שונים של מדפסות מאפשרים לכל אחד מאיתנו למצוא בדיוק את המדפסת המתאימה לו, אשר שמה דגש על פונקציה מסויימת. טרם הקנייה כדאי להשוות בין היצרנים והדגמים השונים, תוך התחשבות בצורך האמיתי שלכם מהמדפסת, כך שתוכלו לרכוש את המדפסת שתשרת אתכם באופן הטוב ביותר. 

 

 

 

 

לקוחות קופיטק מספרים

חב' קופיטק הינה שותפה אמיתית שלנו במשרד- חב' קופיטק הציבה עבורנו מאות מדפסות, והתקינה עבורנו מערך ניהול הדפסה מורכב. דואגת להעניק לנו שירות יעיל מקצועי ומהיר ולהיענות לכל בקשה. בזכותכם העבודה  במשרדי הבנק חלקה ויעילה, חיפשנו ומצאנו בהם שותף צמוד לאורך כל הדרך.

יאיר, מנהל בנק

בזכות החיבור לחב' קופיטק, זכינו למערך צילום והדפסה חדש וחדשני עם טכנולוגיה פורצת דרך, צמצמנו משמעותית את היקף ההדפסות, תודה על השירות הנפלא והשותפות הכנה!

ענת, חב' ביטוח

לאחר שנים רבות של עבודה עם קופיטק, אני רוצה לשבח אתכם על היענות מהירה לצרכים וגמישות רבה לשינויים. שיתוף הפעולה והנכונות שלכם מסייעים בייעול מתמיד של מערך ההדפסה והשירות הטוב והיעיל מאפשר לנו עבודה שוטפת וחלקה אני ממליץ בלב שלם לכל ארגון לעבוד עם קופיטק

שלמה, מנהל רכש עירייה

אנו עובדים עם חב' קופיטק וברשותנו מעל 100 מכונות צילום ומדפסות כולל מערכת ניהול ובקרה. אנו מרוצים הן מהציוד והן מהתוכנה וממליצים עליהם בחום. ברצוני לציין במיוחד את רמת השירות הגבוהה והמהירה שאנו מקבלים הכוללת בנוסף לתחזוקה השוטפת ולפתרון בעיות גם יוזמה והצגה של פונקציות חדשות.

וולדימיר, מנהל מערכות מידע רשת מכללות ובתי ספר
paper plain icon
צרו קשר וקבלו שירות
x סגירה
רוצים שנחזור אליכם? השאירו פנייתכם כאן