מדפסת לייזר – ייחודית ואיכותית

 מדפסת לייזר ניחנת בתכונות ההופכות אותה למושלמת עבור הדפסות כמותיות ואיכותיות במהירות גבוהה

 

משרד הוא הנו מקום עבודה העובד עם מסמכים רבים, העתקה של חוזים או מצגות, הדפסה בצבע שחור לבן או בצבעים רבים, שליחת דפים למקומות שונים ומבחינות רבות אחרות. עבודה במשרד הנה יכולה להיות לחוצה מאוד וכלולה בהגבלה של זמן, לחץ רב, פעולות רבות, אחריות, מספר רב של עותקים ואיכותם.

 

 

יש סוגים שונים של מדפסות אשר לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו, הנובעים מאופן פעולת המדפסת ואיכות התוצר המתקבל. בין הסוגים ניתן למצוא מדפסות הפועלות על מנגנון של הזרקת דיו, של הדפסת סיכות, ושל לייזר.

 

בין שלושת הסוגים האלה, מדפסת לייזר ניחנת בתכונות ההופכות אותה למושלמת עבור הדפסות כמותיות ואיכותיות במהירות גבוהה. מה הופך אותה לכזו, וכיצד היא פועלת? ומהם ההבדלים בינה לבין מדפסת הזרקת דיו?

 

איך זה בעצם עובד 

 

מדפסות לייזר הוצגו לראשונה בשנת 1969. הדגם הראשוני היה מכונת צילום שהוסבה למדפסת באמצעות שינוי קל שבוצע על המנגנון שלה.

 

הפעולה המכנית היא פשוטה למדי, אך המפתחים נזקקו לעוד מספר חודשים כדי להפעיל את המדפסת באמצעות תוכנה מתאימה. המדפסת פועלת באופן הבא:

 

  • בשלב הראשון על המדפסת "להבין" מה היא עומדת להדפיס, כלומר, הנתונים נשלחים אליה מהמחשב, והיא הופכת אותם לרצף הנכון של נקודות המובן לה. המשמעות של הרצף היא נקודות אשר ייצבעו בצבע או יישארו לבנות. 

 

  • המדפסת בנויה מתוף מרכזי העשוי מתכת. על התוף נמתחת יריעה מתכתית אשר נושאת מטען חשמלי. מטען זה נעלם כאשר פוטונים פוגעים ביריעה – או במקרה זה, כאשר היא מוארת באמצעות הלייזר. כלומר, בתהליך נטענת היריעה במתח חשמלי באמצעות כבל מתח גבוה.


  • לאחר מכן, נחשפת היריעה למקור אור בהתאם למה שהיא התבקשה להדפיס. כאשר האור פוגע ביריעה, המטען החשמלי נאבד, ובמקומות בהם אין אור נותר מטען. מכאן מתקבלת יריעה טעונה בחלקה במטען חשמלי. 


  • הרכיב הבא הפועל במדפסת הוא הטונר. בדומה למחסניות הדיו במדפסות הביתיות, הטונר הוא המיכל המחזיק את הצבע, ובמקרה זה – אבקה דקיקה, אשר יש לה מטען חשמלי מנוגד למטען של התוף. בנקודות בהן היריעה טעונה במטען חשמלי, נצמדת האבקה מתוך הטונר אל הדף, אך היא לא מצליחה להיצמד אל הנקודות הלא טעונות (החלקים הלבנים בדף). כלומר, בשלב זה קיימת על היריעה "הדפסה" של המסמך המבוקש בצורת אבקה.


  • השלב הבא הוא שמעביראת האבקה על הדף. דף הנייר מקבל מטען חשמלי מכבל חשמלי נוסף. המטען הזה הוא חזק מזה שקיים על היריעה, ומכאן, כאשר הדף חולף על פני היריעה, האבקה נצמדת באופן מיידי אל הדף. כעת, הדף מכוסה (ממש כמו היריעה) בהדפסה שלנו, והשלב הבא יהיה קיבוע שלה.


  • כדי לגרום לחלקיקי האבקה הטעונים להישאר על הדף, משתמשים בתהליך של חימום מסיבי. בתוך המדפסת קיימים גלילים חמים (המגיעים עד 200 מעלות). הדף עובר בין המכבשים, והחום העז ממיס את גרגירי האבקה, ומרגע זה היא נספגת אל תוך הדף. גלילים אלה מסבירים את תופעת הדפים החמים הנפלטים ממדפסות לייזר, אך גם את חסרונן הגדול – הזמן הרב הדרוש להן להתחמם (בפועל זהו הזמן בו הגלילים מתחממים).


  • כעת, בתוך המדפסת יש דף נייר שעליו אבקה שנטמעה בסיבים שלו, אך כדי להוציא את הדף החוצה, יש להעלים כל מטען חשמלי שעוד נשאר בתהליך, לכן, התוף עובר מול תאורה חזקה במיוחד המנטרלת את כל המטענים שדבקו בו, ולסיום, שאריות האבקה מסולקות מגוף המדפסת באמצעות מברשת רכה.
 

 

 מדפסת לייזר משולבת

 

מה מאפשרת מדפסת לייזר לעשות ?

 

מדפסות מסוג זה מתאימות לסוג מסוים של שימוש. כיוון שתהליך ההדפסה שהן מבצעות הוא מהיר מאוד,הן מתאימות במיוחד לשימוש תעשייתי או שימוש בכמויות גדולות.

 

יתרה מכך, כדי להפעיל אותן נדרש זמן רב, ולכן שימוש בהן עבור הדפסה של מסמכים בודדים היא בזבוז של ממש. בעבר ניתן היה להדפיס באמצעותן אך ורק בצבע שחור, אך כיום קיימות גם מדפסות לייזר שמדפיסות בכמה צבעים.

 

תהליך ההדפסה נשאר זהה, בהבדל אחד – הדף עובר הדפסה ארבע פעמים, דרך ארבעה טונרים שונים. פעולה זו היא מורכבת מאוד, כיוון שכדי ליצור דימוי קוהרנטי על המדפסת לעבוד בדיוק מקסימאלי (כדי להשיג חפיפה מלאה בין השטחים הצבועים).

 

 

 

יתרונות של מדפסות לייזר לעומת מדפסות הזרקת דיו

 

יש לסייג אמירה זו, מהסיבה שפונקציות מסוימות של המדפסת הן יתרון עבור משתמש אחד וחיסרון עבור האחר, ולכן בסופו של דבר הכול תלוי בצורך שלנו, אך כדי להבין טוב יותר את השוני הגדול שבין השתיים, ניתן להשוות ביניהן. מדפסות דיו עובדות בטכניקה של הזרקת נקודות דיו קטנטנות על גבי הדף בעזרת הדימוי שנשלח אליהן.

 

הדיו מגיע ממחסניות שעלותן גבוהה מאוד, ולכן – עלות תפעול של מדפסת דיו היא גבוהה בהרבה מזו של הדפסה באמצעות לייזר. אמנם, עלות הטונר היא גבוהה מאוד, אך הוא מספיק לכמות עצומה של הדפסות. מדפסת דיו מתיזה דיו רטוב על הנייר, ודרושים לו כמה רגעים כדי להתייצב ולהתייבש על הדף.

 

לעומתה, טכניקת החימום של האבקה מוציא דפים חמימים ויבשים למגע.

 

עלויות 

 

גם כאן, ללא ספק, מדפסות הלייזר מובילות. בעוד מחסנית דיו עבור מדפסת הזרקת דיו עולות כמה מאות שקלים ומספיקות למספר לא גדול של הדפסות, הטונרים אשר משמשים את מדפסות הלייזר יקרים יותר אך יספיקו לכמות גדולה פי כמה של הדפסות.

 

המדפסת עצמה, מחירה תלוי מאוד ביצרן ובפונקציות שהיא מציעה. מדפסת ביתית יכולה לעלות פחות מאלף שקלים, אך כאשר רוכשים מדפסת לשימוש תעשייתי, עלותה יכולה להגיע לכמה אלפי שקלים.

 

מדפסות דיו הן זולות הרבה יותר, כמובן, אך עלותן הגבוהה מתבטאת במחיר מחסניות הדיו שלהן.

 

 

מה כדאי לקנות 

 

כאשר מתלבטים בין רכישת מדפסת דיו למדפסת הפועלת באמצעות לייזר, השיקול הראשוני שיש לקחת בחשבון הוא ללא ספק הצורך האישי שלנו במדפסת.

 

כיום, ניתן למצוא בשוק גם מדפסת לייזר משולבת (המכילה פקס, סורק ומכונת צילום), ואפילו מדפסות לייזר ביתיות, מכאן שניתן בהחלט לרכוש מדפסת כזו לשימוש ביתי אם יש בכך צורך.

 

האם אנו זקוקים למדפסת בעלת הספק גבוה כדי להדפיס טקסטים, בעיקר? כמה זמן ביום תפעל המדפסת? מהי האיכות שאנו זקוקים לה, וכמה מקום יש לנו עבור אחסונה? שיקולים אלה ונוספים הם שיסייעו לנו לבחור את סוג המדפסת המתאים ביותר עבורנו.

 

בשנים האחרונות חלו שינויים ושיפורים בתחום מדפסות הלייזר, וכיום יש מדפסות אשר מסוגלות להדפיס גם מסמכים דו צדדיים, מדפסות הפועלות במהירות רבה, מדפסות אשר מחוברות לרשת, ועוד.

 

אין ספק שבעתיד נוכל ודאי להיתקל במדפסות לייזר יעילות וקטנות הרבה יותר מאלו הקיימות כיום, כך שנוכל לפגוש אותן בתדירות גבוהה יותר גם אצל משתמשים ביתיים.

לקוחות קופיטק מספרים

חב' קופיטק הינה שותפה אמיתית שלנו במשרד- חב' קופיטק הציבה עבורנו מאות מדפסות, והתקינה עבורנו מערך ניהול הדפסה מורכב. דואגת להעניק לנו שירות יעיל מקצועי ומהיר ולהיענות לכל בקשה. בזכותכם העבודה  במשרדי הבנק חלקה ויעילה, חיפשנו ומצאנו בהם שותף צמוד לאורך כל הדרך.

יאיר, מנהל בנק

בזכות החיבור לחב' קופיטק, זכינו למערך צילום והדפסה חדש וחדשני עם טכנולוגיה פורצת דרך, צמצמנו משמעותית את היקף ההדפסות, תודה על השירות הנפלא והשותפות הכנה!

ענת, חב' ביטוח

לאחר שנים רבות של עבודה עם קופיטק, אני רוצה לשבח אתכם על היענות מהירה לצרכים וגמישות רבה לשינויים. שיתוף הפעולה והנכונות שלכם מסייעים בייעול מתמיד של מערך ההדפסה והשירות הטוב והיעיל מאפשר לנו עבודה שוטפת וחלקה אני ממליץ בלב שלם לכל ארגון לעבוד עם קופיטק

שלמה, מנהל רכש עירייה

אנו עובדים עם חב' קופיטק וברשותנו מעל 100 מכונות צילום ומדפסות כולל מערכת ניהול ובקרה. אנו מרוצים הן מהציוד והן מהתוכנה וממליצים עליהם בחום. ברצוני לציין במיוחד את רמת השירות הגבוהה והמהירה שאנו מקבלים הכוללת בנוסף לתחזוקה השוטפת ולפתרון בעיות גם יוזמה והצגה של פונקציות חדשות.

וולדימיר, מנהל מערכות מידע רשת מכללות ובתי ספר
paper plain icon
צרו קשר וקבלו שירות
x סגירה
רוצים שנחזור אליכם? השאירו פנייתכם כאן