מגרסות - מהן המגרסות, אילו סוגים יש ולמה הן משומשות

מגרסה - כלי חובה לכל עסק בלי קשר לגודלו 

בתחומים רבים של עסקים, משרדים, שמירת ביטחון בין ארבע קירות של אנשים פרטניים, ממשלה, בנקים או עורכי דין, אחד הנושאים החשובים הוא שמירת סודיות, פרטיות, ביטחון והגנה מפני חשש לחשיפת מסמכים לעולם הבחוץ או לאנשים זרים.

 

המכונה יכולה לשמש גם כן לאיסוף ומחזור של דפים למען איכות והסביבה ומחזור נוסף. מגרסות או בפרט מגרסת נייר הנה מכשיר חשמלי הנותן את האופציה לחתוך דפים ומסמכים ובכך להעלים ולהשמיד אותם מאנשים לא רצויים.

 

מהן המגרסות


המגרסה היא הנה כלי חשמלי לא גדול מידי ושוקל מעט ומטרתו היא לחתוך דפים בצורות שונות ובכמויות שונות בזמן קטן מאוד. בכלי החשמלי מובנה פיה עגולה ובתוכה נמצא סכיני חיתוך החותכים את הדף בצורות שונות, צורת פתיתים וצורת רצועות.

 

את עובי הרצועות אפשר לבחור על ידי בחירת סוג המגרסה בעת קנייתה. בבסיס של המגרסה נמצא פח אשפה המכיל את כל שאריות הדפים ובסוגי המגרסות יש הנם כמות מסוימת ומוגבלת של כמות הליטרים האפשרית במגרסה.

 

במגרסת הנייר מובנה מנוע שברוב סוגי המכונות נחשב מנוע חזק, כושר גריסה של דפים ומסמכים רבים ובנוסף לזה עובד בצורה שקטה, תוצאות טובות, סכיני החיתוך הנם חדים ביותר ועם כפתורים ספורים, המכונה ניתנת לשליטה קלה בלי מאמץ או הבנה גדולה בנושא. כלי חשמלי זה יכול להחזיק זמן רב ואורך חייו הוא ארוך.

 

 


מה הן הסיבות לרכישת המגרסות 

 


מחזור ניירת ושמירת איכות הסביבה, במשרד בו ישנם תכנים כלכלים עם סכומים גדולים, חוזים סודיים, מוצר או רעיון הנרשם על דף ונבנה תוך כדי הסתרה מפני אנשים שירצו לקחת את הרעיון, פרטים אישיים ופרטים על סיסמאות לכניסה לחשבון הבנק או לכספת, ממשלה העוסקת בנושא רגיש מאוד שבינתיים אסור שיתגלה או ייחשף, ביטחון המדינה והחבאת מסמכים שיכולים לערער את יציבותה של מדינה, עורך דין המוכרח להשמיד ראיות שיגרמו לו להפסיד בתיק, בנקאים המוכרחים לשמור על סודיות ופרטיות הלקוח, רשימות של פרטים על עובדים ופרטיהם האישיים, כתובות ומספרי טלפון, השקעות, הלוואות ומסמכים ונושאים רגישים וסודיים רבים אחרים אשר אמורים להימנע מלהיחשף לאנשים זרים, לאויבים או לעולם הפתוח והעדיפות הגבוהה לגרוס את המסמך כשלא זקוק לו יותר או לגרום להעלמתו בשל חשש להיחשפות.

 

 מגרסות

 


אילו הם האנשים המשתמשים במגרסות


האנשים הזקוקים למגרסות נייר בתדירות גבוהה הם אנשי הבנקים, עורכי הדין, אנשי ממשלה, בעלי עסק, אנשי ביטחון, אנשים הנושאים מסמכים חשובים, אנשי שמירת איכות הסביבה ואלה המעוניינים במחזור של דפים, מוסדות וגופים שונים גבוהים, אנשי משרדים ואפילו אנשים העובדים בבית.

 


סוגים השונים של מגרסות בגלל הדרישה שהתפתחה בשנים האחרונות בנושא גריסת נייר והשמירה על סודיות, אי חשיפת מסמכים חשובים, פרטיות, ביטחון ונושאים רגישים הכוללים מידע חשוב, התפתחו מכונות גריסת נייר וכיום מוצעים שלושה סוגים שונים: 

 

 

1. מגרסה אישית. מגרסה זו כמו שמה הנה מגרסה אישית המיועדת לאנשים הצורכים אותה בבית, או לאנשים עם זריקת ניירת במספר קטן. יכולה לגרוס עד כ-10 דפים בבת אחת, גודלה הוא קטן ומשקלה הוא לא כבד. נפח פח האשפה היכולה לאגור יכול להגיע עד כ-35 ליטרים.

 


2. מגרסה משרדית - מגרסה זו כמו הראשונה מסבירה את יעודה בשמה. מגרסה זו מתאימה יותר לעבודה משרדית, גודלה גדול יותר משל המגרסה האישית ומכילה כמות גדולה יותר של גריסת דפים בבת אחת. מגרסה זו יכולה גם כן עם שיני החיתוך החדים והחזקים שלה לגרוס גם תקליטורים, כרטיסי אשראי, דיסקים ועוד.

 


3. מגרסה מחלקתית - מכאן אפשר להבין את עוצמת הגריסה שלה מבין השתיים האחרות. היא מכילה מנוע עוצמתי וגדול יותר ומאפשרת לגרוס כמות גדולה בהרבה יותר מהשתיים האחרות וחותכת בצורה אינטנסיבית יותר מבין שתיהן. המקום שבה יכולה להכיל את כמות האשפה הנאסף בעת הגריסה יכול להגיע ל-150 ליטר.

 

 

 


מגרסות נייר הנן מצרך חשוב לכל הרוצה לשמור על סודיות מוחלטת, אי היחשפות של מסמכים לאנשים לא רצויים, השמדת ראיות, ביטחון כלשהו וגם כן על שמירת הסביבה. למגרסה יש שלושה סוגים ומותאמת לכל תחום בנפרד. מנועה הוא חזק והכמות שיכולה לגרוס בבת אחת היא מכובדת. לא מעט אנשי עסק, משרדים גבוהים, ביטחון, עורכי דין ואנשי הבנקים משתמשים במכונה יעילה זו.

<