איך בוחרים מדפסת משרדית משולבת?

כאשר קונים היום מדפסת משרדית ברור שקונים מדפסת משולבת, שמעניקה שירותים של 4 מכשירים במכשיר אחד, וחוסכת במקום ועלויות

 מדפסות צבעוניות


מדפסת משרדית כאשר קונים היום מדפסת משרדית ברור שקונים מדפסת משולבת, שמעניקה שירותים של 4 מכשירים במכשיר אחד, וחוסכת במקום ועלויות. שוק המדפסות המשולבות מציע מדפסות בגדלים שונים, הספקים שונים, של יצרנים שונים, ובטווח מחירים רחב. מומחי חברת קופיטק, חברת

המיכון המשרדי המתקדמת בישראל, מסבירים מהם הקריטריונים שיש לבדוק כאשר רוכשים מדפסת משולבת למשרד.

 

הגדרת הצרכים

מדפסת משרדיתלפני שאתם פונים לבחירת מדפסת כדאי שתדעו היטב מהם הצרכים שלכם ממדפסת משרדית, כמה משתמשים צפויים להיות למכשיר ומהי צורת העבודה הנוחה לכם ביותר. שימו לב שלמספר משתמשים קטן או שימוש במדפסת בהיקף קטן מצריכים תנאים אחרים ודרישות אחרות מהמכשיר מהיקף שימוש גדול.

 

מבנה המדפסת 

בהתאם לצרכים שהגדרתם ולהיקף השימוש הצפוי במדפסת המשרדית כדאי להחליט על מבנה המכשיר: חריץ הזנה, משטח צילום או מבנה משולב המאפשר לעבוד בשתי הצורות בהתאם לצורך. כמובן שמחיר  מדפסת משרדית מושפע מכך, אך לעיתים אחת האופציות אינה יעילה עבורכם. 

 

מהירות ורזולוציה 

בדרך כלל, ככל שהיקף השימוש במדפסת גדול יותר ומספר המשתמשים רב יותר, עדיפה מדפסת בעלת מהירות גדולה יותר של הדפסה וצילום, בכדי למנוע את תפיסת המכונה לזמן רב בעת שמשתמשים אחרים מחכים לשירותיה. כאר מדובר בסריקת מסמכים, ככל שהרזולוציה

נמוכה יותר מהירות העבודה גבוהה יותר, אך אם אתם זקוקים להדפסת מסמכים באיכות טובה יותר תצטרכו להסתפק במהירות נמוכה יותר של סריקה. 

 

מדפסת משרדית צבעונית או בשחור לבן

 

רוב המשרדים הקטנים והבינוניים מסתפקים במדפסות שחור-לבן, אך לעיתים ישנו צורך אמיתי במדפסת צבעונית, בהתאם למקצוע. הבדלי המחיר בין מדפסות צבעוניות ללא צבעוניות היום אינם גדולים, אך במידה ואתם זקוקים למדפסת צבעונית כדאי לוודא שהמדפסת אכן תומכת בכך.
 

הפקס

 

מדפסת משרדית משולבת מצוידת גם בפקס, למרות שהשימוש בו הולך ופוחת. אם אתם משתמשים בפקס כדאי לשים לב לפרטים הבאים:

 

  • חלק ממכשירי הפקס מגיעים עם מודם וחלק בלי מודם וניתן לתפעל אותם דרך המודם של המחשב.

 

  • ככל שמהירות המודם גבוהה יותר כך מהירות השליחה של הפקס מהירה יותר.

 

  • בדקו שישנה פונקציה לשמירת מספרי טלפון בזכרון המכשיר ואפשרות לחיוג מקוצר במידת הצורך.

 

מדפסת משרדית ומדוע היא כל כך חשוב לכם?

 

"היום זהו יום מאוד לחוץ במשרדי החברה שלנו" צעק המנהל למזכירה שלו. המשרד אומנם קטן יחסית ומונה כ-3 עובדים, אך היום ישנה הצעה מונחת על הכף, אותה יוכלו לקבל בעלי החברה שתשפר משמעותית את התזרים החודשי שלהם ותאפשר להם להתקדם ולהתפתח. במקום הייתה מדפסת משרדית אחת בלבד מכיוון שהיה מדובר במשרד קטן של 2 וחצי חדרים, שכולם עבדו ביחד עם כולם. 

 

דווקא באותו היום שבו היו צריכים לחתום החברה על ההסכם, המדפסת התקלקלה ולא יכלו להדפיס את ההסכם, לחתום עליו ולשלוח בחזרה. בעלי החברה התריע על תקלה וביקש יום אחד כהארכת זמן לחתימה על ההסכם. באותו היום שלח את המדפסת למעבדת מחשבים לתיקון ואלה אמרו שלמחרת יהיו מוכנה. כשחזר למחרת לאסוף את המדפסת נאמר לו שתהיה מוכנה רק בעוד יום כי הם מתעכבים. כשחזר שוב ביום למחרת לקחת את המדפסת, אותה חברה שהייתה אמורה לסגור עמם את ההסכם, ראתה בעין לא יפה את העיכוב בשל העובדה שמדובר בעסקה המשפיעה על כמה גורמים וכל איחור בחתימה הוא נזק למשרדם. בפעם השנייה שאלה הודיעו על עיכוב בגלל חתימה אחת קטנה, החליטה החברה לרדת מהעסקה.

 

מכאן אנו למדים על החשיבות המכרעת של מדפסת משרדית שכיום נוכל למצוא אותה באמת בכל משרד, החל ממשרדים קטנים מאוד ועד לחברות גדולות. כשם שאינכם מחזיקים טונר אחד למדפסת שמא הוא יגמר ותתקעו ללא דיו, כך מומלץ שתהיה לכם מדפסת נוספת שתוכלו להשתמש בה בהישג יד. ודאי אם ברשותכם משרד של מספר חדרים ועובדים.

 

המחיר כבר לא משחק תפקיד: 

 

אם בעבר כל מוצר חשמלי היה גובה מאתנו מחיר יקר, הרי שכיום המדפסות, כמו כל מכשירי החשמל האחרים, ניתנים להשגה במחירים הגיוניים ואטרקטיביים יותר. כיום בכל בית תמצאו לפחות מדפסת אחת. אם יש לכם משרד ועסק משלכם, עולה הדרישה למחויבות של מדפסת משרדית במקום. כיום תוכלו למצוא מדפסות לייזר שחור לבן ב200-250 ₪. אפילו המדפסות המתקדמות הכוללות סורק, פקס ומדפסת באותה מכונה – יכולות להגיע ל1000 שקלים לכל היותר, ואף תוכלו למצוא כאלה ב400-600 ₪.

 

כיום מדובר בצורך קיומי לכל משרד, שיכלול מדפסת איכותית. כל חשבונית, הסכם עבודה, מידע או כל דבר אחר – מודפס באמצעות המדפסת במשרד. על כן מדובר בצינור חשוב במערכת העבודה שלכם במשרד, בחוליה חזקה בשרשרת. אם המדפסת אינה תקינה יש הצורך לדאוג בהקדם למדפסת חלופית (אפילו זולה יותר) שניתן יהיה לחבר למחשב בעת הצורך עד שתתוקן המדפסת השנייה.

 

יתרונות המדפסת במשרד: 

 

  • כיום אין צורך לרכוש מדפסת, פקס וסורק בנפרד. בעבר כל אחד מאלה היה מכשיר בפני עצמו. הרי שקיום ישנן מדפסות משולבות שבהן תוכלו ליהנות מכל השירותים הללו במדפסת אחת.

 

  • מגוון רחב של מחירים כיום המאפשרים לרכוש מדפסת "ספייר" למקרי חירום.

 

  • מדפסת במשרד היא לא יתרון למשרד אלא ציוד חובה.

 

  • כיום תוכלו למצוא טונר דיו שמספיק לכמות גדולה יותר של דפים.

 

  • לכל מדפסת היתרונות והחסרונות שלה (לרוב החיסרון הוא במחיר המדפסת או מחיר הדיו. במדפסות לייזר לדוגמה תוכלו לרכוש דיו שמספיק לכמות גדולה יותר של הדפסות במחיר זול יותר, אך היא מדפיסה רק בשחור לבן).

 

 

מדפסת משרדית – סוגים ושימושים:

 

מדפסות שחור לבן – לרוב נקראות גם מדפסות לייזר. מדובר במדפסות שקצב ההדפסה שלהן מהיר יותר, הדיו הוא בדרך כלל זול יותר ואלה מצוינות בעבור משרדים גדולים שמדפיסים המון, וכן עבור משרדים קטנים המעוניינים לחסוך בעלויות ואינם עושים שימוש בהדפסה צבעונית.

 

מדפסת צבעונית – כל חברה גדולה מחזיקה גם מדפסת צבעונית נוסף למדפסת לייזר או מדפסת משולבת (ישנן חברות המחזיקות מדפסות רבות. תלוי כמובן בגודל החברה). לעתים יש הצורך בהדפסה צבעונית וכאשר הדבר אינו קריטי במיוחד עבור חברה קטנה, אולי בעבור חברה גדולה כן יהיה מדובר בנוכחות חובה של מדפסת צבעונית.

 

מדפסות משולבות – הנן מדפסות המשלבות מספר יכולות יחד. כך למשל מדפסת המשלבת פקס, הדפסה רגילה/צבעונית ואפילו פקס. כיום מדפסות אלה אינן זרות ועשרות אלפי בעלי עסקים בישראל (וגם בתי אב רבים) רוכשים מדפסות אלה בשל העלות האטרקטיבית יחסית אל מול הערך והשימוש שהן מספקות לנו.

לקוחות קופיטק מספרים

חב' קופיטק הינה שותפה אמיתית שלנו במשרד- חב' קופיטק הציבה עבורנו מאות מדפסות, והתקינה עבורנו מערך ניהול הדפסה מורכב. דואגת להעניק לנו שירות יעיל מקצועי ומהיר ולהיענות לכל בקשה. בזכותכם העבודה  במשרדי הבנק חלקה ויעילה, חיפשנו ומצאנו בהם שותף צמוד לאורך כל הדרך.

יאיר, מנהל בנק

בזכות החיבור לחב' קופיטק, זכינו למערך צילום והדפסה חדש וחדשני עם טכנולוגיה פורצת דרך, צמצמנו משמעותית את היקף ההדפסות, תודה על השירות הנפלא והשותפות הכנה!

ענת, חב' ביטוח

לאחר שנים רבות של עבודה עם קופיטק, אני רוצה לשבח אתכם על היענות מהירה לצרכים וגמישות רבה לשינויים. שיתוף הפעולה והנכונות שלכם מסייעים בייעול מתמיד של מערך ההדפסה והשירות הטוב והיעיל מאפשר לנו עבודה שוטפת וחלקה אני ממליץ בלב שלם לכל ארגון לעבוד עם קופיטק

שלמה, מנהל רכש עירייה

אנו עובדים עם חב' קופיטק וברשותנו מעל 100 מכונות צילום ומדפסות כולל מערכת ניהול ובקרה. אנו מרוצים הן מהציוד והן מהתוכנה וממליצים עליהם בחום. ברצוני לציין במיוחד את רמת השירות הגבוהה והמהירה שאנו מקבלים הכוללת בנוסף לתחזוקה השוטפת ולפתרון בעיות גם יוזמה והצגה של פונקציות חדשות.

וולדימיר, מנהל מערכות מידע רשת מכללות ובתי ספר
paper plain icon
צרו קשר וקבלו שירות
x סגירה
רוצים שנחזור אליכם? השאירו פנייתכם כאן